Serwery to urządzenia, znacznie zwiększające wydajność pracy oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Wykorzystywane są powszechnie w firmach, niezależnie od wielkości. Marka Dell od lat góruje wśród urządzeń tego typu. Propozycją są ich czołowe urządzenia Dell R240 oraz Dell T640.
Czym cechuje się Dell R240?
Serwer Dell R240 o budowie typu rack stworzony został z myślą o średnich oraz większych przedsiębiorstwach. Urządzenie posiada nową generację procesorów Intel Xeon E-2100 i szybką pamięć RAM DDR4. Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania aż 4 dysków Hot-Plug, które umożliwiają otrzymanie do 56 TB przestrzeni dyskowej. Serwer maksymalnie zabezpiecza przechowywane dane przy pomocy kontrolera sprzętowego PERC. Dell R240 doskonale sprawdzi się w firmach, które stawiają na nieustanny rozwój i zależy im na zwiększeniu wydajności pracy komputerów. Dell to marka doskonale znana na rynku technologicznym, która zdecydowanie przoduje w tworzeniu tego typu sprzętu. Zaufanie zyskała dzięki dostarczaniu urządzeń o wysokiej jakości i profesjonalnym wykończeniu.
Dell T640 dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw
Kolejnym serwerem jest Dell T640, posiadający procesor Intel. Urządzenie wyposażone zostało w 3 TB pamięci podręcznej, która pozwala na przechowywanie dużych ilości informacji. Serwer sprawdzi się w małych oraz średnich firmach, którym zależy na nieustannym rozwoju. Dell T640 posiada dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors posiadają nawet 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową, które umożliwiają zainstalowanie wspomnianych 3 TB pamięci cache. Serwer posiada osiem szybkich dysków PCIe NVMe oraz 18 zatok na dyski 3.5” lub 32 na dyski 2.5”. Urządzenie o budowie typu rack umieszczone powinno być w szafie serwerowej, która zazwyczaj znajduje się w serwerowni.
Dysk SAS jest uzupełnieniem serwerów. Jego praca polega na wykonywaniu zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. W odróżnieniu od urządzeń NLSAS i SATA, SAS cechuje się znacznie większą wydajnością i skutecznością.
Serwery stworzone zostały z myślą o każdym typie przedsiębiorstw. Są wykorzystywane zarówno w firmach prywatnych, jak i również w instytucjach publicznych – przedszkolach, szkołach, uniwersytetach, szpitalach, prokuraturach bądź sądach. W zasadzie nie istnieją ograniczenia co do zastosowania serwerów. Bez problemu umieszczane mogą być w każdym miejscu, któremu zależy na zwiększeniu wydajności pracy komputerów oraz maksymalnym zabezpieczeniu gromadzonych danych.