Jesteś w trakcie spłacania pożyczek, ale potrzebujesz dodatkowych środków na realizację swoich celów i marzeń? Możliwe, że słyszałeś o czymś takim jak pilna pożyczka dla zadłużonych. Sprawdźmy, czy rzeczywiście można otrzymać ją pomimo posiadania innych zobowiązań i czy to dobre rozwiązanie.
Czym jest pożyczka dla zadłużonych?
Pilna pożyczka dla zadłużonych to oferta pozabankowa, o którą można wnioskować przez internet. Jaka jest jej przewaga nad produktami finansowymi oferowanymi przez banki? Niewątpliwie czas oczekiwania na podjęcie decyzji przez pożyczkodawcę i ograniczone do minimum formalności, dzięki którym o wiele łatwiej ją otrzymać. Sama nazwa „pożyczka dla zadłużonych” dotyczy oceny zdolności klienta do terminowej spłaty zobowiązania, której dokonuje się na etapie rozpatrywania jego wniosku. O ile w banku zadłużenie w jakichkolwiek instytucjach byłoby raczej dyskwalifikujące, firmy pozabankowe często patrzą bardziej wyrozumiałym okiem na wpisy w rejestrach dłużników i pożyczają pieniądze także klientom spłacającym inne długi. Środki pozyskane w ramach tego rodzaju pożyczki można wykorzystać na dowolny cel, co bez wątpienia jest jej dodatkowym atutem.
Kto i w jaki sposób może wnioskować o pożyczki pozabankowe?
Pożyczka dla zadłużonych jest dostępna dla klientów pełnoletnich, którzy posiadają ważny dowód osobisty, są polskimi obywatelami i mają stałe miejsce zamieszkania na terenie naszego kraju. Od złożenia wniosku dzieli ich zaledwie kilka kroków.
- Wejście na stronę konkretnego pożyczkodawcy.
- Wybranie kwoty pożyczki i (jeśli jest to możliwe) terminu spłaty.
- Wypełnienie formularza pożyczkowego (należy podać w nim swój PESEL, numer dowodu osobistego, adres e-mail, numer telefonu komórkowego i zaznaczyć źródło dochodów) oraz zapoznanie się z treścią regulaminu i umowy pożyczkowej.
- Wykonanie przelewu weryfikacyjnego na konto wskazane przez pożyczkodawcę z konta bankowego, na które chce się otrzymać pożyczkę lub dokonać weryfikacji za pośrednictwem aplikacji Kontomatik lub Instantor.
To wszystko. Teraz pozostaje już tylko poczekać na decyzję firmy pozabankowej.
Pilna pożyczka dla zadłużonych – za i przeciw
Kłopoty finansowe są w stanie skutecznie przewrócić wszystko do góry nogami. Kiedy sprawa jest pilna, pożyczka dla zadłużonych może zadziałać niczym koło ratunkowe. Podobnie jak niemal każdy produkt finansowy, ma jednak również swoje wady. Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku warto poznać zarówno korzyści, jak i mankamenty tego rozwiązania.
Wady pilnej pożyczki dla zadłużonych
- Kolejna pożyczka to kolejne zadłużenie do spłaty
- Możliwe wyższe koszty niż w przypadku pożyczek ze standardowej oferty (pożyczkodawcy muszą w jakiś sposób zrekompensować sobie ponoszone ryzyko)
Zalety pilnej pożyczki dla zadłużonych
- Mogą otrzymać ją nawet osoby, które spłacają już inne zobowiązania lub mają negatywną historię kredytową (np. w banku byłoby to możliwe)
- Wniosek o pożyczkę można złożyć w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu
- Formalności i warunki, jakie należy spełnić, są ograniczone do niezbędnego minimum
- Szybkie rozpatrzenie wniosku i błyskawiczny przelew środków na konto w przypadku przyznania pożyczki
- Różne okresy kredytowania (może zostać udzielona na krótki termin, z jednorazową spłatą lub na dłużej, z zadłużeniem rozłożonym na raty)
Pożyczka pozabankowa z jednorazową spłatą czy pożyczka na raty – co lepiej wybrać?
Dla wielu osób bardzo ważnym elementem, który przesądza o wzięciu pilnej pożyczki dla zadłużonych, jest opcja wyboru terminu spłaty. Cieszące się największą popularnością szybkie pożyczki online na 7pozyczki.pl są najczęściej przyznawane na 30 dni, a uregulowanie zobowiązania następuje ostatniego dnia obowiązywania umowy pożyczkowej. Firmy, które mają w swojej ofercie propozycje dla klientów spłacających już różne zadłużenia, umożliwiają im pożyczenie pieniędzy na dłuższy termin i oddanie ich w kilku, a nawet kilkudziesięciu ratach. I chociaż dłuższy termin kredytowania wiążę się zazwyczaj z wyższymi kosztami, rozłożenie należności na więcej niższych rat może pomóc uporać się z problemami finansowymi.