Nie każdą firmę czy przedsiębiorcę stać na wynajem przestrzeni biurowej. Niektórzy cenią sobie także elastyczność godzin pracy i możliwość wykonywania swoich obowiązków z różnych lokalizacji. Biuro na godziny (Warszawa) to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dostępu do wygodnego biurka i sprzętu, w niestandardowych przedziałach czasowych. Skorzystają na nim zarówno właściciele dużych firm, jak i freelancerzy czy start-upy.
Biuro na godziny w Warszawie – czy to się opłaca?
Praca zdalna oraz hybrydowa staje się coraz popularniejsza, ponieważ pozwala pracownikom nie tylko na wykonywanie swoich obowiązków, ale również spełnianie pasji, w tym np. podróżowanie. Co więcej, to możliwość wyboru, jaka lokalizacja oraz godziny pracy, zapewniają największą wydajność, jak i satysfakcję z dostarczonych projektów.
Tak więc pracodawcy, dostrzegając nowe potrzeby swoich podwładnych i mając na uwadze ich dobrostan, decydują się na skorzystanie z usług biur na godziny, zamiast wynajmować na stałe duże przestrzenie biurowe. Taki układ opłaca się nie tylko doświadczonym i licznym w pracowników firmom, ale również przedsiębiorstwom, które dopiero wchodzą na rynek pracy i szukają alternatywnych opcji, pozwalających na zaoszczędzenie niemałych kwot.
Wynajem biura na godziny, nawet w dużym mieście jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków, to często koszty nieporównywalnie niższe w stosunku do klasycznego najmu. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy PLN za lokalizację w centrum miasta, czasami można się zmieścić nawet w kilkudziesięciu złotych.
Zalety biura na godziny
Biuro na godziny (Warszawa) oznacza coworking, ale i biura serwisowane. Czym się różnią oprócz cen (praca w przestrzeni corowkingowej jest najtańszą opcją)?
Coworking skierowany jest do osób, którym nie przeszkadza towarzystwo obcych i nie odczuwają potrzeby pracowania przy stałym stanowisku. Coworking ma to do siebie, że kieruje w nim zasada „kto pierwszy ten lepszy”. A więc nigdy nie ma się do końca pewności, przy którym biurku się wyląduje (chyba że zarezerwuje się go z wyprzedzeniem). Przymus wykonywania obowiązków w otoczeniu osób z innych branż, to duża zaleta, kiedy pod uwagę weźmiemy networking. Gdzie indziej ma się okazję, aby każdego dnia spotykać osoby o różnych kwalifikacjach i zasobach (zarówno w personelu jak i finansach)? Tak więc wielu przedsiębiorców – szczególnie freelancerów – traktuje pracę w przestrzeni coworkingowej jako szansę na poszerzanie swojej sieci kontaktów.
W przypadku biur serwisowanych możemy w spokoju wypełniać swoje obowiązki, bez „narażania się” na niechciane rozmowy. Taka przestrzeń będzie dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, aby jak najbardziej usprawnić wszelkie procesy potrzebne do rozwoju firmy.
Biura na godziny wyposażone są we wszelki sprzęt biurowy, niezbędny do pracy. Nie trzeba się martwić o sprzątanie – biuro zatrudnia do tego celu wykwalifikowaną ekipę. W cenie wynajmu jest również korzystanie z takich dobrodziejstw jak kawa, herbata, woda, strefa relaksu, a także dostęp do sanitariów. Tak więc obcięte są wysokie koszty, związane z codziennym użytkowaniem biura. Dzięki temu swoje finanse jak i czas można skierować wyłącznie na rozwój firmy i nie zawracać sobie głowy trywialnymi problemami.