Dofinansowanie na start Twojej firmy: które dofinansowanie jest dostosowane do Ciebie?

Różnego rodzaju szkolenia dla firm pełnią co najmniej kilka funkcji, a ich rozważny wybór wiąże się z szeregiem profitów. Jednak wysokiej klasy szkolenia to konieczność inwestycji czasem sporej kwoty, zwłaszcza kiedy firma zamierza wysłać na szkolenie większą grupę pracowników. Na szczęście są sposoby na to, by pozyskać na ten cel dofinansowanie.

Gdzie szukać dofinansowania na szkolenia?

Kiedy będziemy szukać źródeł finansowania, jednym z podstawowych będzie KFS, czyli Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy zdobyć dofinansowanie na szkolenie, które jest związane z naszą działalnością i podniesieniem kwalifikacji.

Zapoznajmy się także z tym, co oferuje Baza Usług Rozwojowych (BUR) lub inaczej Podmiotowy System Finansowania. To rozwiązanie w dużej mierze skupia się na podnoszeniu kompetencji pracowników na poziomie indywidualnym. Szczególną popularnością rozwiązanie to cieszy się wśród małych i średnich firm.

Jest jeszcze Akademia Menadżera HR. To platforma, za pośrednictwem której można skorzystać z programów edukacyjnych pozwalających podnieść kompetencje menadżerów HR. Wiemy już, gdzie możemy poszukiwać wsparcia, ale czy każda z tych opcji się sprawdzi?

Więcej na temat dofinansowań przeczytasz na stronie: https://wartoszkolic.pl/baza-wiedzy/dofinansowanie-do-szkolen-w-2024-roku/

Dla kogo finansowanie i jak się o nie starać?

Zacznijmy od pierwszego rozwiązania, czyli Krajowego Funduszu Szkoleniowego. O dofinansowanie mogą starać się przedstawiciele zarówno małych, jak i średnich i dużych firmMikroprzedsiębiorstwa mają szansę na stuprocentowe pokrycie kosztów finansowania, pozostałe firmy mniej, bo 80%. Dofinansowanie dotyczy szkoleń dla pracowników z umową o pracę, a szkolenia mają być nastawione na ich rozwój zawodowy. Nabory na szkolenia najczęściej są na początku roku, wnioski składa się w Urzędzie Pracy, a środki trafiają do organizacji po podpisaniu umowy. Limit na jednego uczestnika nie może przekroczyć w skali roku 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Drugą wymienioną opcją była Baza Usług Rozwojowych, z której skorzystać mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a w części regionów również duże. Oferta jest dostępna dla przedsiębiorców i pracowników z umową o pracę. Zdarza się, że mogą z niej skorzystać osoby mające umowę cywilnoprawną. Wsparcie odbywa się poprzez refundację kosztów lub system bonów w zależności od województwa. Limity dofinansowania również są zmienne i zależą od regionu.

I na koniec Akademia Menadżera HR. To narzędzie, jak sama nazwa wskazuje, powstało z myślą o pracownikach związanych z działami HR i kadrami. Dofinansowanie jest pomiędzy 80 a 100% w zależności od wielkości i potrzeb firmy. Skorzystać z niego można w przypadku pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Szkolenia rozpoczynają się w ciągu pół roku od podpisania umowy.

Podsumowanie

Na podstawie powyższych widać, że sposobów na pozyskanie środków na rozwój kompetencji pracowników jest co najmniej kilka. Możliwość stałego rozwoju to coś, co motywuje personel do pracy i zwiększa konkurencyjność firmy na rynku, warto więc szkolenia uwzględnić w swoich celach i założeniach na kolejne lata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.