Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą towarów lub usług zazwyczaj kierują się jednym podejściem, jeśli chodzi o ich działalność, a jest to generowanie zysków. To absolutnie kluczowy czynnik.
Jednym z kluczowych elementów jest wyposażenie się w możliwość przyjmowania płatności, w taki sposób, jak, kiedy i gdzie potrzebują tego Twoi klienci. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii płatności łatwo jest zgubić przy wyborze nawet terminala za darmo. Jednak po odrobinie badań możesz znaleźć rozwiązanie, które najlepiej pasuje do Twojej wyjątkowej firmy. Przygotowaliśmy zestawienie rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim otrzymasz terminal za darmo.
Czym jest terminal płatniczy?
Terminale płatnicze są powszechnie nazywane punktami sprzedaży lub terminalami POS . Mówiąc najprościej, terminal płatniczy to urządzenie, którego handlowcy i ich klienci używają do przeciągania, wkładania lub dotykania swoich kart w celu przetworzenia sprzedaży, a dokładniej – zapłaty za towar bądź usługę.
To terminal płatniczy przechwytuje wymagane informacje o karcie, łączy je z odpowiednimi danymi transakcji i przesyła te dane do banków, aby mogły autoryzować sprzedaż i przelać środki sprzedawcy.
Do czego może służyć terminal płatniczy? Sprzęt ten pozwala:
- odczytać informacje z karty klienta;
- sprawdzić stan środków na rachunku karty klienta;
- przelać środki z konta klienta na konto sprzedawcy;
- rejestrować transakcje i drukować pokwitowania.
Historia terminali płatniczych
Pochodzenie terminala płatniczego można prześledzić wstecz do roku 1879, kiedy w Ohio James Jacob Ritty wynalazł pierwszą kasę jako sposób, aby zapobiec kradzieży pieniędzy z jego działalności przez pracowników.
Od tego czasu dodawano więcej ulepszeń i funkcji, aż do momentu, gdy dotykowy interfejs Gene’a Moshera pod koniec lat 80. utorował drogę „mechanicznej” kasie fiskalnej, aby przekształcić ją w pierwsze systemy POS, których używamy obecnie.
Postępy w technologii handlu detalicznego pojawiły się na początku lat 90., kiedy Martin Goodwin i Bob Henry uruchomili pierwszy system terminali płatniczych na platformie Microsoft Windows.
Jak otrzymać terminal za darmo?
Terminal za darmo można otrzymać za pośrednictwem Polskich ePłatności w ramach programu Polska bezgotówkowa. Dzięki temu otrzymasz terminal płatniczy za darmo dla Twojej formy… nie płacąc absolutnie nic za urządzenie, nie pobierając prowizji od transakcji i otrzymując umowę na 12 miesięcy bez żadnych zobowiązań.
Aby jednak otrzymać terminal za darmo, należy przystąpić do programu i spełnić określone warunki. Kto może odebrać terminal za darmo?
- Osoby, które prowadzą działalność, ale nie przyjmowały dotychczas żadnych płatności bezgotówkowych wykonywanych za pośrednictwem karty płatniczej w ciągu ostatniego roku, a dokładnie 12 miesięcy.
- Firmy, które nie posiadają wiele placówek – nie więcej niż 5 jednostek handlowych lub usługowych, działających pod jednym szyldem, tj. znakiem towarowym.
- Przedsiębiorstwa, które nie są franczyzobiorcą, ani nie zostały zrzeszone w żadnych grupach zakupowych.
- Firmy, które nie są jednostką administracji publicznej, szczebla rządowego lub samorządowego. Ale także te, które nie są operatorami vendingowymi, nie sprzedają biletomatów, parkomatów czy bankomatów.
Dlaczego warto wybrać do swojej firmy terminal płatniczy?
Ze względu na sposób ich funkcjonowania terminale płatnicze stały się nieodzowne dla sprzedawców. W ramach infrastruktury terminal służy jako kanał przechwytywania danych karty i przetwarzania transakcji. Dziś większość z nas płaci właśnie w sposób bezgotówkowy!
Ulepszone terminale płatnicze, w tym także terminale za darmo przynoszą korzyści Twojej firmie, ponieważ Twoi klienci mają teraz więcej opcji płatności. To świetny sposób na przekazanie wiadomości, że zwracasz uwagę na ich potrzeby i zapewniasz wszystkie możliwe środki, aby zakupy były wygodniejsze i wydajniejsze. Pomagasz również w pozycjonowaniu się jako firma myśląca przyszłościowo, jeśli Twoi klienci mogą używać gotówki lub przejść bezgotówkowych, korzystając z cyfrowych portfeli lub kart podczas zakupów.