Rusztowanie na budowę – wybierz najlepszy moduł

Rusztowanie na budowę spełnia dwa ważne zadania – umożliwia wygodne prace na wysokościach i zwiększa bezpieczeństwo działań. Konstrukcja ta doskonale sprawdzi się nie tylko podczas wznoszenia nowych inwestycji, ale również przy budowaniu infrastruktury plenerowych imprez masowych czy prac konserwatorsko-remontowych wewnątrz budynków. Sprawdź, jak wybrać idealny produkt do typu planowanych działań.

Rusztowanie na budowę – możliwe warianty

Rusztowanie na budowę powszechnie wykonywane jest z aluminium. Materiał ten łączy dwie korzyści – jest jednocześnie wytrzymały i odporny na korozję, co gwarantuje użytkowanie przez wiele lat, a dodatkowo jest lekkie, co sprawia, że cała konstrukcja jest mobilna i łatwo ją przetransportować z jednej części placu budowy na drugą.

Rusztowania na budowę dzielą się na jezdne i stabilne, pierwszy rodzaj uzupełniony jest o kółka, które pozwalają na dowolne przemieszczanie konstrukcji i jest najczęściej wykorzystywane podczas prac wykonywanych wewnątrz budynków, takich jak:

  • malowanie sufitów oraz ścian,
  • montaż elektryki oraz oświetlenia,
  • montaż karniszy,
  • instalacja wysokich półek oraz regałów.

Rusztowania na budowę stabilne są z kolei wykorzystywane do prac na zewnątrz budynków:

  • wznoszenie fundamentów,
  • tynkowanie i malowanie fasady budynku,
  • montaż okien i parapetów,
  • prace na dachu,
  • montaż balkonów,
  • prace dociepleniowe.

Jak wybrać najlepsze rusztowanie na budowę?

Poza mobilnością rusztowania na budowę, wybierając odpowiedni wariant warto zastanowić się nad typem ustawienia – konstrukcje mogą być przyścienne lub wolnostojące. Istotną cechą jest również udźwig produktu, jeśli zamierzamy trzymać na rusztowaniu ciężkie worki z cementem i innymi materiałami budowlanymi – warto postawić na udźwig większy niż standardowy.

Kolejną ważną cechą jest rodzaj stopni i podestów – dla większego bezpieczeństwa można wybrać moduł wyposażony w szerszą blachę ryflowaną (z powierzchnią antypoślizgową), która skuteczniej uchroni pracowników przed poślizgnięciem czy upadkiem.

Rusztowanie na budowę można również wzbogacić o akcesoria, np. siatki zatrzymujące kurz i pył czy plandeki ochraniające materiały przetrzymywane na rusztowaniu.

Chcesz kupić lub wynająć rusztowanie na budowę? Postaw na Arad

Arad to wrocławskie przedsiębiorstwo, które od lat z powodzeniem zaopatruje inwestorów i prywatnych klientów w funkcjonalne, solidne produkty usprawniające prace budowlano-remontowe. Oferowane rusztowania na budowę występują w rozmaitych wariantach, dlatego każdy może wybrać moduł dostosowany do potrzeb. Sprawdź pełną ofertę już dziś.

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.