Teleradiologia – jak działa i na czym polega?

Przekazywania zadań, projektów, czy innych procesów do realizacji firmom zewnętrznym, to ostatnio bardzo popularne i sprawdzające się rozwiązanie, na które decyduje się wiele przedsiębiorstw i marek, ale czy sprawdzi się ono również w branży medycznej? Otóż jak się okazuje – TAK. Świetnym przykładem na to jest teleradiologia, czyli dziedzina telemedycyny skupiająca się na zdalnej ocenie badań obrazowych. Jednak na czym dokładniej polega i jak działa taka forma outsourcingu?

Jak działa teleradiologia?

Teleradiologia opiera się na bardzo prostym i niezwykle intuicyjnym systemie. Z jednej strony występują różnego rodzaju placówki medyczne, jak szpitale, przychodnie i kliniki, które są podłączane do sieci, po drugie zaś stronie są centra opisowe. Działanie tego systemu opiera się na tym, że placówki medyczne dodają do sieci/systemu wykonane przez siebie obrazy diagnostyczne, opisane przez nich lub przez innych specjalistów, gdy w tym czasie jednostki centralne, czyli wspomniane wcześniej centra opisowe, zarządzają wszystkim, przypisując na przykład konkretnym pracownikom placówek, określone opisy.

Placówki podłączone do sieci wykonują cyfrowe obrazy diagnostyczne i zamieszczają je w systemie teleradiologicznym. Za pomocą Internetu przesyłane są one do centrum opisowego, które przekazuje je dalej lub zatrudnieni w nim specjaliści sami dokonują opisu. Tak czy inaczej, wszystko jest w pełni profesjonalne i zajmują się tym wykwalifikowani radiologowie.  Cały system został skonstruowany tak, aby placówki, które zlecają opisy, mogły je uzyskać jak najszybciej z dowolnego miejsca w Polsce lub na świecie, w całkowicie bezpieczny sposób – https://eurodiagnostic-polska.pl/.

Dla kogo jest teleradiologia?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, z teleradiologii może korzystać każda placówka medyczna, która wykazuje taką potrzebę i co najważniejsze, która znajduje się w systemie. Mogą to być zarówno małe przychodnie i gabinety lekarskie, jak i ogromne szpitale i specjalistyczne kliniki. To rozwiązanie, które ma przysłużyć się każdemu i wprowadzać branżę medyczną na jeszcze wyższy poziom nowoczesności oraz szybszej i sprawniejszej diagnozy.

Teleradiologia – czy warto?

O tym, czy warto skorzystać z usługi teleradiologii, należy przekonać się samemu, jednak wypada najpierw przedstawić kilka solidnych faktów. Po pierwsze jest to ogromna oszczędność pieniędzy dla placówki, w której nie jest zatrudniony radiolog. Po drugie teleradiologia to możliwość konsultacji i fachowej opinii od specjalistów z całej Polski. Po trzecie profesjonalizm i wywiązywanie się ze wszystkich ustalonych przez placówkę medyczną warunków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.