Przykłady urządzeń do automatycznej identyfikacji w biurach, handlu i przemyśle

Systemy i urządzenia do automatycznej identyfikacji są podstawowym wyposażeniem w wielu branżach. Usprawniają procesy w biurach, handlu, logistyce czy przemyśle, dzięki czemu praca przebiega szybko, sprawnie i efektywnie. Przedstawiamy najczęściej spotykane, uniwersalne urządzenia i akcesoria do automatycznej identyfikacji.

Akcesoria usprawniające pracę biurową

W biurach zazwyczaj nie ma potrzeby używania zaawansowanych technologicznie urządzań, niemniej niektóre standardowe wyposażenie elektroniczne jest niezbędne w każdej pracy biurowej. Oprócz komputerów i klasycznych drukarek wykorzystywane są drukarki etykiet oraz czytniki i skanery kodów. Urządzenia te pozwalają na błyskawiczne wprowadzanie danych do systemu i przygotowanie oznaczeń graficznych i kodów kreskowych.

Czytniki mogą być laserowe lub diodowe. Dostępne są w wersjach przewodowych i bezprzewodowych. W biurach niezbędne są też urządzenia WiFi, takie jak punkty dostępowe i anteny.

Urządzenia do pracy w handlu i logistyce

W sklepach internetowych, supermarketach i transporcie używa się zwłaszcza czytniki kodów kreskowych. Umożliwiają wprowadzenie i zdejmowanie towaru w systemie, a także zmiany cen i ilości czy inwentaryzacje. W przypadku sklepów internetowych oprócz czytników kodów używa się też drukarki etykiet. Urządzenia te znacznie przyspieszają przygotowanie zamówień do wysyłki. Oznaczone etykietą z kodem kreskowym zamówienia trafiają do firmy kurierskiej, która za pomocą własnych czytników wprowadza status przesyłek do swojego systemu. Dzięki temu nadawcy i odbiorcy przesyłek mogą na bieżąco śledzić statusy zamówień.

Zaawansowane urządzenia dla przemysłu i usług

W szeroko pojętym przemyśle i niektórych usługach używa się bardziej specjalistyczne wyposażenie. Czytniki i skanery kodów do celów przemysłowych są trwalsze i zapewniają większe możliwości niż chociażby czytniki biurowe. W pracach produkcyjnych i magazynowych stosowane są też wielofunkcyjne terminale magazynowe z możliwością skanowania, a także większe terminale wózkowe.

Do pracy w przemyśle, budownictwie, rolnictwie czy prac zewnętrznych wymagających mobilności, używa się również tablety przemysłowe. W odróżnieniu od tabletów konsumenckich zapewniają one znacznie większe możliwości i przystosowane są do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Są odporne na upadki z wysokości, dobrze znoszą niskie i wysokie temperatury, są także wodoodporne. Tego rodzaju urządzenia dostępne są tylko w specjalistycznych sklepach, takich jak https://general-id.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.