Męski portfel skórzany to klasyczny atrybut niemal każdego eleganckiego mężczyzny. Świadczy o wyszukanym guście oraz upodobaniu do galanterii skórzanej, która nie wychodzi z mody od lat. Męski portfel przeszedł w ostatnich latach ciekawą ewolucję – skurczył się do postaci niewielkiego etui. Jakie zalety ma cienki portfel męski? Zapytaliśmy o to stylistę z serwisu Gentle-Man.pl.
Cienkie portfele slim: wygoda i swoboda w codziennym korzystaniu?
Lifting męskiego portfela był czymś nieuniknionym, z perspektywy stylisty stwierdzić mogę, że także czymś niezwykle potrzebnym. Nie ma bowiem nic gorszego w wizerunku współczesnego gentlemana jak wielki portfel odznaczający się na ładnie dopasowanych spodniach lub obciążający wewnętrzną kieszeń marynarki. Wystarczy jednak rzut oka do typowego portfela by przekonać się, że lwia część przedmiotów wewnątrz jest nam codziennie niepotrzebna.
Portfele męskie slim dają ograniczoną przestrzeń – wymuszają okrojenie zawartości kieszeni do niezbędnego minimum. Zmieści się doń dokument tożsamości, prawo jazdy, karta płatnicza i kilka banknotów. Pozostały dobytek, jak karty promocyjne, karnety na siłownie, wizytówki itp. można z powodzeniem trzymać w schowku samochodowym, torbie na ramię lub plecaku.
Portfel skórzany slim jest też zwyczajnie wygodniejszy, łatwo wrzucić go do dowolnej kieszeni, nawet razem z telefonem, nie przeszkadza w trakcie jazdy i znajdzie miejsce także w letnich spodenkach lub w nerce podczas podróży. Portfel męski skórzany „slim” stał się bestsellerem w ostatnich latach i czołowi producenci galanterii skórzanej dla mężczyzn bardzo dopracowali swoje projekty – mimo małych rozmiarów, niektóre cienkie portfele męskie mają bardzo ciekawy design i ładnie uzupełniają wizerunek współczesnego gentlemana.
Cienkie portfele slim: kto powinien zrobić lifting kieszeni?
W pierwszej kolejności taki portfel skórzany slim adresowany jest do panów, którzy noszą portfele w kieszeniach. Niestety, a to popularny błąd stylizacyjny, duże portfele męskie odznaczają się w kieszeni. Wygląda to nieestetycznie, zwłaszcza jeśli mówimy o garniturze, ale efekt w przypadku casualowych spodni, np. jeansów nie jest wcale lepszy. Duży portfel nie sygnalizuje wcale majętności czy statusu posiadacza, jest wtopą wizerunkową. Dlatego portfele męskie slim poleciłbym osobom, które dotychczas nosiły sporej wielkości „cegłę” w kieszeni.
Lifting portfela to sprawa niezwykle oczyszczająca. Na swoim przykładzie wiem, że wewnątrz dużego portfela znajdują się czasem zupełnie zapomniane śmieci, jak wyblaknięte paragony, dawno nieważne kupony rabatowe, kartki z listą zakupów sprzed lat. Po cóż w ogóle to nosić? Portfel męski cienki przyspiesza zdrową decyzję o uporządkowaniu swoich kieszeni, dlatego osobiście sądzę, że to doskonały pomysł na prezent dla nowoczesnego gentlemana.
Cienkie portfele slim: jaka cena?
Dobrej klasy portfel męski slim dostaniemy już w cenie około 50 – 60 zł. Mowa o wyrobach markowych, z dobrej gatunkowo skóry. Nieco więcej zapłacimy za portfel męski skórzany slim z dodatkową ochroną RFID, zabezpieczającą nas przed kradzieżami zbliżeniowymi.